AEROSPHERE 2021 Havacılık ve Elektronik Sistemler Zirvesi tüm Türkiye’nin ve gençlerin ilgi duymaya başladığı savunma sanayii ile arzulanan havacılık hakkında bilgi alma isteğine cevap verecek büyük bir etkinlik olmayı amaçlamaktadır. Havacılık ve elektronik sistemler alanında kendini geliştirmeye adamış AESS DEU ve AESS EGE kardeş komiteleri olarak, katılımcılarımızın ilgi alanları doğrultusunda konuşmacılar belirleyerek günümüzde havacılık sektörü, mühendislik ve havacılık, savunma sanayii, hobi uğraşları için havacılık, elektronik sistemlerin geleceği, lise seviyesindeki öğrenciler için kariyer planlaması olarak elektronik sistemler gibi konularda sunumlar yapılması ve bilgi verilmesi, soru cevap yapılması ve etkinlikler yapılması amaçlanmaktadır.

Gelişen dünyaya ayak uydurmak ve geleceğin profesyonelleri olarak uzay ve havacılık alanında bilgi sahibi olmak için sıkı çalışmalarımıza her sene olduğu gibi bu sene de devam edilecek, gelenekselliği yakalayabilen bir topluluk olma yolunda her iki okul da emin adımlarla ilerleyecektir. Ülkemizin iki köklü okulundan iki alt topluluk olarak AESS EGE ve AESS DEU ortak çalışması ile ilk defa bir arada çalışma yürütmektedirler.

IEEE DEU üyelerinin elektrik, elektronik, makine, bilgisayar ve biyomedikal başta olmak üzere tüm mühendislik alanlarında edindikleri teorik bilgileri iş hayatına atıldıktan sonra uygulamaya dönüştürebilecekleri sanayi hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak ve mühendis adaylarıyla iş dünyası arasındaki köprünün kurulmasını sağlamak kolumuzun temel misyonudur. Vizyonumuz, teknolojiyi herkesin kullanımına açmayı hedefleyerek sosyal sorumluluğun bilincinde olan ve mühendislik etiğine her zaman bağlı kalabilen, kendi üniversitemizde ve diğer üniversitelerdeki kulüpler ile sağlıklı iletişim kurabilen, bilgi ve tecrübe akışını çift yönlü koruyabilen bir kulüp olmaktır.”

IEEE EGE 2010 yılında kuruldu. Computer Society, Robotics and Automation, Women in Engineering Society komiteleri kurulduktan sonra faaliyetlerine başlayan topluluk, 2016 2017 döneminin başında enerji sektörü ile bağlantılarını güçlendirmek adına Power and Energy Society’i kurdu. 2017 2018 döneminin başında bir çok alanda eğitim vermek üzere Education Society’i kurdu. 2018 2019 döneminde bünyesine iki yeni komite daha ekledi. Bunlar; Aerospace and Electronic System Society ve Engineering of Medicine and Biology Society. IEEE Ege olarak teknik, pratik eğitimler, konferanslar, paneller, zirveler düzenliyoruz . Ege Üniversitesi’ne, İzmir’e, Ege Bölgesi’ne ve ülkeye değer katmak için geleceğin adayları gençler olarak daima çalışıyoruz.